Search
Close this search box.

سردخانه میوه خشک | شرایط نگهداری میوه خشک در سردخانه

سردخانه میوه خشک

از سردخانه میوه خشک برای نگهداری انواع میوه ها به صورت خشک شده استفاده می شود. در این سردخانه معمولا می توان میوه های خشک را تا حدود یک سال نگهداری کرد؛ البته برای هر نوع میوه، مدت زمان نگهداری متفاوت بوده و بسته بندی درست این محصول نیز می تواند تأثیر بسزایی در مدت زمان نگهداری آن داشته باشد

معرفی سردخانه میوه خشک

برای نگهداری میوه های خشک باید دمای مناسب سردخانه فراهم شود. این دما معمولا بین ۰ الی ۴ درجه سانتی گراد تعیین می شود. برای افزایش زمان نگهداری نیز می توان از دماهای زیر صفر درجه استفاده کرد. در این حالت میوه های خشک به صورت منجمد نگهداری می شوند.

میوه های خشک در سردخانه معمولا به صورت بسته بندی شده نگهداری می شوند. بسته بندی آن ها باید به گونه ای باشد که هوا نتواند به آن نفوذ کند، چرا که رطوبت و اکسیژن می تواند کیفیت محصول را تحت تأثیر قرار دهد.

علاوه بر آن توصیه می شود که هنگام بسته بندی، توسط دستگاه وکیوم درون بسته خلاء شود و یا با استفاده از نیتروژن، میزان اکسیژن را کاهش داد. لازم به ذکر است که از سردخانه های میوه خشک می توان برای نگهداری محصولاتی مانند خرما و خشکبار نیز استفاده کرد.

بنابراین، به کمک سردخانه های خشک می توان این محصولات را مدت زیادی نگهداری کرد و از این محصولات در کل طول سال با کیفیت مناسبی استفاده کرد. در سردخانه میوه خشک با کاهش دمای هوا و جلوگیری از رشد باکتری ها و قارچ ها، کیفیت محصول حفظ می شود و طعم و رنگ آن نیز ثابت می ماند.

انواع سردخانه میوه خشک

سردحانه های میوه خشک را می توان به طور کلی به دو دسته بالای صفر و زیر صفر تقسیم بندی کرد، که در ادامه به ویژگی های هر یک پرداخته می شود:

سردخانه بالای صفر : این نوع سردخانه دارای دمای داخلی بالاتر از صفر درجه سانتی گراد است. از این نوع سردخانه ها به عنوان راه حلی رایج برای نگهداری میوه های خشک استفاده می شود.

این سردخانه ها معمولاً در بازه دمایی صفر الی 4 درجه سانتی گراد کار می کنند. علاوه بر دما، رطوبت نیز در این سردخانه ها کنترل می شود تا از نرم شدن میوه ها و کاهش کیفیت آن ها جلوگیری شود.

استفاده از سردخانه بالای صفر درجه به دلایلی از قبیل کاهش هزینه های انرژی، مدیریت آسان تر و قابلیت اطمینان بهتر نسبت به سردخانه های با دمای منفی، توجیه پذیر تر بوده، و می توان محصولات را تا یک سال نگهداری کرد.

سردخانه زیر صفر : این نوع سردخانه دارای دمای داخلی کمتر از صفر درجه سانتی گراد است. از این نوع سردخانه نسبت به نوع قبل کمتر استفاده می شود اما برای نگهداری میوه خشک ها طی چندین سال می توان از آن بهره برد.

از نظر گاز مبرد استفاده شده در سردخانه های میوه خشک نیز می توان به سردخانه های فریونی و آمونیاکی اشاره کرد که توضیحاتی در مورد هر یک بیان شده است:

سردخانه فریونی: سردخانه ی میوه خشک فریونی، از گاز فریون به عنوان ماده مبرد برای خنک کردن محیط سردخانه و حفظ میوه خشک استفاده می کند. فریون ها یا هیدروفلوروکربن ها، جزو موادی هستند که در صنعت ساخت سردخانه به عنوان مبرد یا سیال سرد کننده استفاده می شوند. سردخانه های فریونی قابل اجرا در ابعاد و اندازه های مختلف بوده و هزینه ساخت آن ها متناسب با افزایش ظرفیت است.

سردخانه آمونیاکی: در سردخانه آمونیاکی، برای نگهداری میوه خشک از گاز آمونیاک به عنوان ماده خنک کننده استفاده می کند. مزایای سردخانه های آمونیاکی برای نگهداری میوه خشک عبارت است از: کارایی بالا، هزینه نگهداری کمتر و استفاده از ماده خنک کننده قابل بازیافت. اما این نوع سردخانه ها معمولا از نظر توجیه اقتصادی، در ابعاد بزرگ طراحی و ساخته می شوند.

انواع سردخانه میوه خشک

نکات مهم در خرید سردخانه میوه خشک

برای خرید یک سردخانه میوه خشک مناسب، بهتر است تا نکات و مراحل زیر بررسی شود، تا علاوه بر بهترین بازخورد فنی، از نظر مالی نیز بهترین گزینه انتخاب شود.

تعیین ظرفیت برودتی: یکی از مهم ترین پارامترها هنگام خرید سردخانه میوه خشک، مشخص کردن ظرفیت برودتی مورد نیاز است؛ چرا که این مورد مستقیما بر مشخصات تجهیزات مکانیکی مورد نظر اشاره دارد. از آنجا که این تجهیزات قسمت اصلی سردخانه را تشکیل می دهد، پس تعیین ظرفیت جهت انتخاب صحیح این تجهیزات الزامی است. برای آگاهی بیشتر در این مورپ میتوانید مقاله محاسبه بار برودتی سردخانه را بخوانید.

دما و رطوبت مورد نظر: پارامتر مهم دیگر دما و رطوبت مورد نظر است. این موضوع نیز از طرفی بر ظرفیت سیستم، و از طرف دیگر بر مدت زمان مجاز نگهداری محصولات تاثیر دارد. با تعیین دمای مورد نظر می توان نوع سردخانه از نظر بالای صفر و یا زیر صفر درجه را مشخص کرد. معمولا دمای سردخانه های بالای صفر تا 4 درجه ، و دمای سردخانه های زیر صفر حدود 3- الی 6- درجه سانتی گراد است. رطوبت این سردخانه هانیز کمتر از 50 درصد تعیین می شود.

ابعاد سردخانه: پارامتر مهم دیگر، محدودیت فضا است. از این رو باید با توجه به فضای در دسترس اقدام به طراحی و یا خرید سردخانه شود. همچنین ابعاد سردخانه با حجم محصولات قابل نگهداری در آن و همچنین ظرفیت برودتی سردخانه در ارتباط است.

بازدهی و هزینه انرژی: یکی دیگر از نکات مهم در خرید سردخانه ها، موضوع بازدهی سیستم و ضریب عملکرد سیستم تبرید است. بالا بودن مقدار این پارامتر از طرفی باعث کاهش هزینه های برق مصرفی شده، و از طرف دیگر کاهش استهلاک و افزایش عمر تجهیزات سردخانه را در پی خواهد داشت.

نوع مبرد: نوع مبرد استفاده شده در سردخانه نیز از جمله موارد قابل توجه است. اهمیت مبرد را می توان در مواردی همچون توان سردکنندگی، سمی یا غیر سمی بودن آن، میزان خطر برای محیط زیست، اشتعال پذیر بودن یا نبودن و عواملی از این قبیل دانست.

قیمت سردخانه میوه خشک

قیمت سردخانه میوه خشک

هزینه های مربوط به ساخت سردخانه برای نگهداری میوه خشک به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از آنجا که ظرفیت سردخانه نقش مهمی در هزینه ساخت آن ایفا می کند، لذا باید به میزان فضای مورد نیاز برای نگهداری محصولات توجه ویژه ای داشت. از این رو، ابعاد و ظرفیت سردخانه عامل اصلی و مؤثر در تعیین قیمت سردخانه است.

بیشتر بدانید: سردخانه ثابت

علاوه بر این موضوع، نوع مصالح و عایق استفاده شده نیز بر هزینه ساخت سردخانه تأثیر دارد. استفاده از مصالح و عایق های با کیفیت و ضخامت بیشتر باعث افزایش هزینه سردخانه می شود.

از عوامل مهم دیگر در تعیین قیمت سردخانه می توان به نوع تجهیزات و برند سازنده آن ها اشاره کرد. از طرف دیگر، هزینه ساخت سردخانه میوه خشک، به ویژگی های جغرافیایی مورد نظر نیز بستگی دارد. در برخی مناطق، هزینه ساخت و نگهداری سردخانه بیشتر از سایر مناطق است.

جمع بندی

میوه خشک از جمله محصولاتی بوده که در تمام طول سال مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو سردخانه های میوه خشک باید توانایی نگهداری آن ها را در دراز مدت داشته باشند، تا این محصول همواره با کیفیت مناسبی در اختیار مشتریان قرار گیرد.

برای این منظور از دو نوع سردخانه بالای صفر و زیر صفر استفاده می شود، که البته نوع بالای صفر آن رایج تر است. میزان رطوبت در این نوع سردخانه ها در سطح پایینی نگه داشته می شود تا کیفیت میوه خشک ها حفظ شود.

برای خرید سردخانه های میوه خشک نیز باید به نکاتی از جمله ابعاد سردخانه، ظرفیت برودتی مورد نیاز، دما و رطوبت مد نظر، نوع و برند تجهیزات و بازدهی سیستم تبرید، و همچنین موقعیت جغرافیایی مورد نظر توجه کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط