Search
Close this search box.

بهترین سازنده سردخانه صنعتی

سردخانه صنعتی چیست؟ انواع آن کدام اند و مراحل طراحی ساخت آن چگونه است؟ بهترین سازنده سردخانه صنعتی کدام است؟ تمامی این سوالات را در این مقاله پاسخ می دهیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

محافظت از غذاها و نگهداری درست از آن ها از دیرباز یکی از دغدغه های اصلی افراد بوده است. گاهی افراد با کندن گودال ها و حفر مواد غذایی سعی در نگهداری آن ها در جایی خنک داشتند، برخی اوقات نیز مواد غذایی را برای نگهداری خشک یا سرخ می کردند. در اوایل قرن نوزدهم مردم با سردخانه ها و سیستم های تبرید آشنا شدند و این یک انقلاب بزرگ در حوزه نگهداری و محافظت از مواد غذایی به وجود آورد. با گذشت زمان تغییراتی در نحوه ساخت و تولید سردخانه ها به وجود آمد و سازندگان بسیاری به این حوزه وارد شدند. اکنون سوالی که پیش می آید این است که بهترین سازنده سردخانه صنعتی کیست؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است تا ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه داشته باشید و در نهایت بهترین سازنده سردخانه صنعتی را انتخاب کنید.

سردخانه صنعتی چیست؟

پیش از آنکه در مورد سازنده سردخانه صنعتی سخن بگوییم، بهتر است به طور خلاصه سردخانه صنعتی را بشناسیم. سردخانه محیطی بسته است که دمای آن پایین تر از دمای محیط اطرافش است و برای نگهداری مواد از باکتری زایی و فاسد شدن از آن استفاده می شود. سردخانه ها در سایزهای کوچک و بزرگ ساخته می‎ شوند، سردخانه صنعتی برای محیط ها و کارخانه های بزرگ کاربرد دارد. امروزه سردخانه به بخش مهمی از قسمت های هر کشوری تبدیل شده است و تعداد سردخانه های صنعتی هر منطقه نشان از توسعه و آبادی آن منطقه است.

 

انواع سردخانه

سازنده سردخانه صنعتی باید در ابتدا با انواع سردخانه ها آشنا بوده و عملکرد آن ها را بداند تا بتواند سردخانه مناسب نیاز و درخواست مشتریان تولید کند. در این بخش از مقاله به توضیح انواع سردخانه ها می پردازیم، شما می توانید محصول موردنظر خود را از سازنده سرخانه صنعتی تهیه کنید.

انواع سردخانه از نظر دما

سردخانه ها برای نگهداری مواد مختلف دارای دو دمای بالای صفر (4 تا 15 درجه سانتی گراد) و پایین صفر (0 تا -35 درجه سانتی گراد) هستند. معمولا سردخانه زیر صفر برای نگهداری طولانی مدت مواد استفاده می شوند و سردخانه های بالای صفر برای نگهداری مواد حساس به یخ زدن و نگهداری های کوتاه مدت مناسب هستند.

انواع سردخانه از نظر محصول نگهداری شده

معمولا سردخانه ها را می توان با توجه به موادی که نگهداری می کنند نیز تقسیم بندی کرد. برای مثال بسیاری از سردخانه ها برای نگهداری دارو، مواد لبنی، مواد پروتئینی، گل و غیره مناسب هستند.

انواع سردخانه از نظر کاربرد

سردخانه ها دارای کاردبردهای گوناگونی مانند نگهداری، تونل انجماد، اتاق تست، سردخانه جسد و ویترینی هستند. از این نظر نیز می توان سردخانه ها را تقسیم بندی کرد.

انواع سردخانه از نظر مقدار محصول

مقدار محصول نگهداری شده ظرفیت و حجم سردخانه ها را مشخص می کند و از این نظر می‎تواند دسته بندی شود.

انواع سردخانه از نظر امکان حمل

سردخانه ها را بر اساس نوع جابجایی می توان به دو دسته ثابت و قابل حمل تقسیم بندی کرد که هریک از این موارد نیز دارای دسته بندی جداگانه ای هستند. شما می توانید با شناسایی نیاز خود اقدام به خرید از بهترین سازنده سردخانه صنعتی کنید.

 

مراحل طراحی و ساخت سردخانه

حال که با انواع سردخانه و چگونگی دسته بندی آن ها آشنا شدید، بهتر است با مراحل طراحی و ساخت سردخانه ها نیز آشنا شوید. یک سازنده سردخانه صنعتی باید تمامی این مراحل را برای تولید محصول مناسب طی کند. به شما توصیه میکنیم مقاله هزینه ساخت سردخانه 1000 تنی را مطالعه کنید تا در مورد هزینه ساخت آن نیز اطلاعاتی داشته باشید

درخواست خریدار

یک سازنده سردخانه باید در ابتدا درخواست های مشتریان خود را دریافت کرده و بررسی نماید. همچنین سازنده سردخانه صنعتی باید پل ارتباطی مناسبی با مشتریان خود داشته باشد تا بتواند درخواست های آن ها را ثبت کند.

بار برودتی

یک سازنده سردخانه صنعتی خوب می تواند بر اساس درخواست های مشتریان خود بار برودتی مورد نیاز آن ها را سنجیده و تجهیزات لازم آن ها را تهیه نماید. این تجهیزات شامل مواردی همچون کمپرسور، کندانسور، اوپراتور، تجهیزات داخلی و تجهیزات تخلیه و مکش است.

انتخاب تجهیزات

در این مرحله سازنده براساس بار برودتی موجود محاسباتی همچون ضخامت و نوع عایق، نوع دستگاه و برند تجهیزات داخلی سردخانه را مشخص می کند.

پیشنهاد به مشتری

در این مرحله سازنده سردخانه صنعتی براساس برآوردهای اقتصادی لیستی از محصولات همراه با قیمت را در اختیار مشتری قرار می دهد تا آن ها بتوانند پیش بینی قیمت را دانسته و در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد کنند. در این مرحله یک سازنده سردخانه صنعتی خوب پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات مشتریان خود است.

بازدید از محل

در این مرحله سازنده برای یررسی دقیق تر پیش از عقد قرارداد به محل احداث رفته و مواردی همچون ارتفاع، دما و رطوبت محیط را بررسی می کند.

بستن قرارداد

این یکی دیگراز مراحل مهم برای ساخت سردخانه صنعتی است. در این مرحله تمامی موارد همچون زمان تحویل، شرایط مالی و نحوه اجرا بررسی شده و توافق نامه ای بین طرفین نوشته و امضا می شود.

اجرای عملیات

بعد از عقد قرارداد زمان شروع کار است، در این مرحله سازنده همراه تیم اجرایی خود در محل حضور یافته و اقدام به ایزولاسیون محیط، لوله کشی، کابل کشی و غیره می کنند. همچنین تحهیزات داخلی سردخانه در این مرحله نصب و اجرا می  شود.

تحویل

آخرین مرحله مربوط به تحویل نهایی است. در این زمان، سازنده با تست و اجرا و آموزش عملکرد دستگاه ها سردخانه را به مشتری تحویل می دهد. همچنین در برخی موارد برای سهولت کار دفترچه ای از توضیحات کلی سردخانه در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

 

آشنایی با بهترین سازنده سردخانه صنعتی

حال که شما با وظایف و مراحلی که باید یک سازنده سردخانه طی کند آشنا شدید، وقت آن رسیده است با بهترین سازنده سردخانه نیز آشنا شوید. شرکت فراسرد باسابقه ترین شرکت در حوزه تولید محصولات سرمایشی و برودتی است که تجربه ای بیش از 30 سال در این حوزه دارد. تمامی محصولات این شرکت طبق آخرین استانداردهای جهانی ساخته و به بازار عرضه می شوند. در طراحی و ساخت این محصولات از دانش مهندسان داخلی استفاده شده و از دستگاه های درجه یک بهره گرفته شده است. این شرکت از سال 1366 فعالیت رسمی خود را در این حیطه آغاز کرده و تا به امروز موفق به کسب رضایت مشتریان بسیاری شده است.

شما نیز می توانید از بهترین سازنده سردخانه صنعتی، شرکت فراسرد، محصولات مورد نیاز خود را سفارش داده و خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط