Search
Close this search box.

یخچال فروشگاهی| معرفی عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن

یخچال فروشگاهی چیست

یخچال فروشگاهی از تجهیزات مهم در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها محسوب شده که برای نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که در این یخچال ها مواد خوراکی نگهداری می شود، لازم است تا یخچال مورد نظر بتواند سرمایش مورد نیاز را به خوبی ایجاد کند تا ماندگاری محصولات افزایش یابد.

برای انتخاب یک یخچال فروشگاهی با قیمت و کیفیت مناسب باید به نکات مختلفی توجه شود. در این مقاله به بررسی نکات مهم هنگام خرید یخچال فروشگاهی عوامل موثر بر قیمت آن پرداخته شده است.

یخچال فروشگاهی چیست ؟

یخچال های فروشگاهی محلی مناسب برای نگهداری مواد غذایی مختلف و انواع نوشیدنی ها است. از این یخچال ها در مغازه ها، فروشگاه، رستوران ها، و غیر برای خنک نگه داشتن انواع مواد غذایی استفاده می شود.

همچنین باعث می شود تا زمان نگهداری محصولات افزایش یابد. از طرفی این یخچال ها دارای انواع مختلفی بوده که در ابعاد و شکل های مختلفی ساخته می شوند؛ این موضوع باعث می شود تا بتوان از این یخچال ها در قسمت های مختلف رستوران ها یا فروشگاه ها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: انواع یخساز رستوران و خرید بهترین یخساز رستورانی

قیمت یخچال فروشگاهی

نکات تاثیرگذار بر قیمت یخچال فروشگاهی

عوامل مختلفی می توانند بر قیمت یخچال های فروشگاهی تاثیرگذار باشند. برخی از مهم ترین آن ها را می توان در موارد زیر بیان کرد:

 • برند سازنده یخچال: برندهای معتبر و شناخته شده به دلیل ساخت یخچال های با کیفیت تر و با دوام تر، و همچنین خدمات پس از فروش بهتر دارای قیمت بالاتری هستند.
 • تکنولوژی استفاده شده: یخچال هایی که امروزه تولید می شوند دارای تکنولوژی بالاتری هستند. تکنولوژی بالاتر باعث می شود تا عملکرد یخچال بهتر باشد. برای مثال افزودن تکنولوژی دیفراست موجب یخ زدایی خودکار یخچال خواهد شد. یخ زدایی خودکار نیز باعث افزایش ظرفیت خنک کنندگی و کاهش مصرف انرژی می شود.
 • نوع و برند سازنده کمپرسور: کمپرسور قسمت اصلی یخچال ها را تشکیل داده و از این رو، نوع کمپرسور و شرکت سازنده آن قیمت کل یخچال را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین توجه به پلاک کمپرسور نیز یکی از مهم ترین نکاتی است که هنگام خرید یخچال باید به آن توجه کرد. (شما میتوانید مقاله آشنایی با انواع ظرفیت کمپرسور را برای آگاهی بیشتر بخوانید.)
 • قطعات و لوازم جانبی: کیفیت و نوع قطعات و لوازم جانبی و همچنین در دسترس بودن لوازم یدکی مناسب نیز قیمت یخچال را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • ابعاد و اندازه: ابعاد و اندازه یخچال مشخص کننده حجم و ظرفیت ذخیره مواد غذایی را نشان می دهد. از طرفی ابعاد و شکل خارجی آن باید متناسب با محل مورد نظر باشد. از این رو لازم است تا ابتدا محل مناسب یخچال تعیین شده و سپس نسبت به خرید آن اقدام شود. بدیهی است که یخچال های با ابعاد و اندازه بزرگتر دارای قیمت بیشتری خواهند بود.
 • توان برودتی: توان و ظرفیت برودتی یخچال نشان دهنده قدرت و توان خنک کنندگی آن را نشان می دهد. توان بیشتر یخچال باعث می شود تا یخچال سریعتر خنک شود. از این رو یخچال های با توان برودتی بالا، دارای قیمت بالاتری خواهند بود.
 • بازدهی و مصرف انرژی: یکی از مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت و کیفیت یخچال های فروشگاهی مقدار بازدهی و مصرف انرژی آن است. بازدهی یا ضریب عملکرد نشان می دهد که یخچال تا چه حد توانسته است توان مصرفی خود را به توان برودتی مفید تبدیل کند.

برای یافتن بازدهی یخچال می توان به پلاک فنی یخچال و یا برچسب انرژی آن توجه کرد. بنابراین یخچال های با بازدهی بالا دارای مصرف انرژی کمتری بوده و هزینه برق مصرفی آن ها کمتر خواهد بود.

همچنین بازدهی بالا باعث می شود تا استهلاک کمپرسور کاهش یافته و طول عمر مفید آن افزایش یابد.

 • طراحی و متریال استفاده شده در ساخت بدنه یخچال: طراحی یخچال و نوع مواد به کار رفته در آن، عمر مفید یخچال را تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو یخچال هایی که دارای بدنه ای با جنس و عایق مناسب و با کیفیت هستند، دارای طول عمر بالاتر و قیمت بالاتری می باشند.
 • شرایط اقتصادی و بازار رقابتی: یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت یخچال های فروشگاهی شرایط اقتصادی جامعه و رقابت میان سازنده های یخچال ها است. این مورد می تواند قیمت یخچال را در طی سال دستخوش نوسان کند. اما شما می توانید برای دریافت قیمت روز یخچال های فروشگاهی با کارشناسان فراسرد تماس حاصل فرمایید.

بازار رقابتی یخچال فروشگاهی

مزایای استفاده از یخچال فروشگاهی

با انتخاب یخچال فروشگاهی مناسب می توان محصولات درون یخچال را در برابر آلودگی ها و باکتری ها محافظت کرد. یخچال های فروشگاهی مزایای متعددی را برای فروشگاه ها، رستوران ها و اماکن مشابه به ارمغان می آورند.

بیشتر بخوانید: رله استارت یخچال کجاست؟ + علائم خرابی آن

از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نگهداری مناسب محصولات: یخچال های فروشگاهی این امکان را فراهم می آورند تا بتوان محصولات غذایی و انواع نوشیدنی ها را به شکل مناسب نگهداری کرد. دمای این یخچال ها را می توان با توجه به نوع محصول نگهداری شده و مدت زمان مد نظر برای حفظ آن تغییر داد.
 • نمایش بهتر محصولات: اغلب یخچال های فروشگاهی دارای درب شیشه ای و شفاف هستند. این موضوع باعث می شود تا محصولات درون یخچال قابل رویت بوده و مشتریان بتوانند محصول مورد نظر خود را بدون باز کردن درب یخچال انتخاب کنند.
 • حفاظت مواد غذایی از آلودگی ها: با انتخاب یخچال مناسب می توان محصولات درون آن را از آلودگی های محیط اطراف محافظت کرد. همچنین دمای پایین یخچال مانع رشد انواع باکتری ها و فساد مواد غذایی می شود.
 • نگهداری طولانی مدت مواد فاسد شدنی: از آنجا که نگهداری مواد غذایی خراب شدنی در شرایط محیطی غیر ممکن است، لذا می توان به کمک یخچال های فروشگاهی این محصولات را خریداری کرده و درون یخچال و با دمای پایین تر از دمای محیط نگهداری کرد.

مزایای یخچال فروشگاهی

جمع بندی

یخچال های فروشگاهی از جمله تجهیزاتی بوده که در فروشگاه ها، مغازه ها، رستوران ها و غیره به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو خرید یخچالی با کیفیت و قیمت مناسب امر مهمی تلقی می شود.

از این رو اطلاع داشتن از عوامل تاثیرگذار بر قیمت یخچال می تواند هنگام خرید آن کمک کننده باشد. برخی از این عوامل عبارتند از: شرکت سازنده یخچال، تکنولوژی استفاده شده، نوع و برند سازنده کمپرسور، قطعات و لوازم جانبی، ابعاد و اندازه محفظه یخچال، ظرفیت و توان برودتی، بازدهی و مصرف برق، طراحی و جنس بدنه یخچال، و شرایط اقتصادی و رقابتی بازار.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای خرید یخچال های فروشگاهی می توانید با کارشناسان شرکت فراسرد تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط